Termomodernizacja domu jednorodzinnego

Najwyższy czas zatrzymać ciepło w domu i powstrzymać jego migrację przez ściany, stropy oraz dach. Czas przeprowadzić termomodernizację budynku, czyniąc z niego obiekt, który zimą wolniej się wychładza, a latem jest lepiej chroniony przed upałami.
Termomodernizacja sprawia, że zużywasz mniej opału lub energii niezbędnej do ogrzania pomieszczeń oraz utrzymania warunków na stabilnym poziomie. Eliminujesz też groźną dla zdrowia wilgoć prowadzącą do powstania grzybów gnieżdżących się w tynku, migrujących na odzież i meble.
We współpracy z partnerami przeprowadzimy termomodernizację Twojego domu zgodnie z najnowszymi wytycznymi i wymaganiami prawa budowlanego. Budynek zyska nową elewację, zyska na wartości, a Ty poczujesz się w nim lepiej.

Ocieplanie ścian zewnętrznych

Więcej ciepła we wnętrzu
Współcześnie używamy terminu termomodernizacja, który zastąpił bardziej powszechne docieplenie. W gruncie rzeczy o to właśnie chodzi, o docieplenie tych powierzchni, które są punktami styku z otoczeniem i są narażone na migrację ciepła oraz przyjmowanie wilgoci z powietrza. Jednocześnie termomodernizacja zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku, zamykając ciepłu drogę wyjścia na zewnątrz, jak również chroniąc przed wychładzaniem ścian na skutek przenikania mrozu do ścian. W rezultacie zużywasz mniej opału (albo energii) i oszczędzasz na ogrzewaniu.

Solidna izolacja aż po dach!

Termomodernizacja ścian polega na pokryciu ich warstwą izolacyjną: styropianem lub wełną mineralną. Grubość powłok zależy od bilansu energetycznego “gołego” budynku, uzyskiwanego na drodze audytu.
Współpracująca z nami ekipa wykonuje wszystkie elementy przewidziane w ramach termomodernizacji, czyli:

● montaż docieplenia - klejenie płyt styropianowych lub z wełny mineralnej;
● zamknięcie płyt termoizolazyjnych - pokrycie ich masą z zatopioną siatką;
● gruntowanie suchej masy;
● tynk elewacyjny - kolorowa powłoka wieńcząca system dociepleniowy.

Klasyczna termomodernizacja ścian obejmuje położenie płyt termoizolujących od poziomu ziemi (cokoły) aż po dach, docierając aż do podbitki (jeśli jest wykonana) lub więźby. Ekipa zadba też o wykończenie wnęk wokół okiem i drzwi, zaizoluje schody, tarasy oraz balkony. Na życzenie inwestora powstaną również elementy ozdobne w postaci wypukłych lub wklęsłych obwolut wokół ram okiennych.

Izolacja fundamentów

Skuteczne docieplenie poniżej gruntu
Fundamenty są szczególnie narażone na przyjmowanie zimna oraz wilgoci. Wprawdzie już na etapie budowy stosuje się różnego rodzaju powłoki bitumiczne, ewentualnie uzupełnia się je po odsłonięciu fundamentów, lecz nie zastąpią one izolacji ze styropianu. Styropian ma znakomite właściwości termoizolujące, w dodatku świetnie opiera się działaniu wody. Musi być jednak osłonięty od ziemi, by nie narażać go na działanie np. gryzoni. One mogłoby wydrążyć dziury, obniżając skuteczność izolacji. Dlatego stosuje się specjalną folię z wypustkami, która jest barierą przed stworzeniami zamieszkującymi glebę.

Zamykamy zimnu drogę do domu

Nawet jeśli dom jednorodzinny nie ma piwnic, zimno wciąż może wchodzić do środka. Powierzchnia murów znajdujących się pod poziomem gruntu jest duża, tędy mróz będzie się bezwzględnie wciskał do środka. Przed wylaniem podłóg stosuje się docieplenie poziome z użyciem utwardzanego styropianu, ale ochrona ta nie obejmuje fundamentów (części pionowych konstrukcji budynku).
Trzeba więc odsłonić fundamenty, obłożyć płytami termoizolującymi i zabezpieczyć przed gryzoniami. Tylko w ten sposób mróz nie wkradnie się do domu i nie objawi się w postaci grzyba obejmującego całe połacie ścian przy podłodze.

Wymiana stolarki okiennej i drzwi

Nowe, energooszczędne
Nieszczelne okna i drzwi sprawiają, że do środka wnika chłód. Jest to szczególnie uciążliwie w wietrzne dni, kiedy dokucza nie tylko przenikliwe zimno, ale i nieustanny gwizd. Myśląc o poważnej termomodernizacji, nie można pomijać tak ważnego aspektu, jak wymiana stolarki okiennej i drzwi wejściowych. Gdy tego zabraknie, w docieplonych murach pozostaną poważne mostki cieplne niweczące starania o zatrzymanie zimna z dala od wnętrz, w których chcemy zachować ciepło. Proponujemy więc wymianę okien oraz drzwi na nowoczesne, energooszczędne, odcinające od hałasu.

Stawiamy na okna marki Decco

Profile PVC są bazą całego okna. Dlatego wybraliśmy okna marki Decco. One odznaczają się nieprzeciętną jakością oraz trwałością. Bogaty wybór systemów o zróżnicowanych parametrach sprawia, że dla każdego budynku z łatwością dobieramy najefektywniejsze rozwiązania. Okna firmy Decco mają znakomite właściwości termiczne, wpuszczają do środka dużo światła, one same z kolei świetnie się prezentują, będąc kwintesencją trendów architektonicznych.

Montujemy niezawodne drzwi Martom

Niezawodne i designerskie. Dodadzą Twojemu domowi splendoru, staną się wyjątkowym dodatkiem, który skutecznie powstrzymuje zimno. Są to drzwi stalowe z wypełnieniem, kompletem uszczelek (także w progu) i zaawansowanym systemem antywłamaniowym. Twoi bliscy i Twój dobytek będą bezpieczni.

Audyt energetyczny

Wliczony w cenę dotacji
Skąd wiemy, jak gruba powinna być warstwa styropianu lub wełny mineralnej? I na jakiej podstawie dobieramy parametry okien oraz drzwi dla domu poddawanego termomodernizacji? Wiemy to z audytu energetycznego. Nasz specjalista, w ramach wizji lokalnej, dokonuje niezbędnych pomiarów, wykonuje również szereg obliczeń dających obraz zapotrzebowania energetycznego budynku.
Nasz audyt jest wymagany, by móc starać się o dotacje do termomodernizacji w ramach programu Czyste Powietrze. Co ważne, doliczamy go do kwoty otrzymanej dotacji, czyniąc z niego część kosztów kwalifikowanych. Nie płacisz zatem za audyt.

Utylizacja odpadów styropianowych

Zajmiemy się nimi dla Ciebie
Nasi wykonawcy starają się jak najefektywniej wykorzystać powierzony materiał (płyty styropianowe), ale każda inwestycja generuje pewną ilość odpadów. Co z nimi począć? Przepisy zabraniają wyrzucać resztek styropianu do kosza na śmieci, nie przyjmują ich także PSZOK-i. Są to odpady dość kłopotliwe, ale nie dla nas. Jeśli chcesz, zorganizujemy bezpłatny odbiór płyt styropianowych prosto z podwórka.

Dofinansowanie z programu Czyste Powietrze

Niższy koszt inwestycji
Każdy właściciel domu jednorodzinnego odebranego przed 2014 rokiem może starać się o dotacje z programu Czyste Powietrze. Jest to potężny zastrzyk funduszy pozwalających w sposób faktyczny odmienić dom z zewnątrz, nadając mu nowoczesną i miłą dla oka prezencję z wykorzystaniem trwałych tynków w modnych albo ponadczasowych kolorach.
Tego rodzaju wsparcie ułatwia podjęcie decyzji o poprawie efektywności energetycznej budynku. W wielu przypadkach rośnie komfort życia, bo w domu robi się odczuwalnie cieplej. W domowym budżecie pozostaje ponadto więcej pieniędzy, które dotąd przeznaczane były na zakup opału.

Dotacje na wymianę źródła ciepła

Finansowe wsparcie rządowe
Nasi specjaliści wyręczą Cię z załatwiania formalności. Robimy to na co dzień i mamy ogromną wprawę w wypełnianiu wniosków, przedstawiania ich przed organami prowadzącymi. Rozliczamy koszty dotacji, dopinamy szczegóły niezbędne do odbioru przeprowadzonej termomodernizacji. Bierzemy na siebie kłopotliwe i czasochłonne obowiązki, pozostawiając Ci podziwianie, jak zmienia się Twoja nieruchomość.

Zapytaj o ofertę dla Ciebie

    lub zadzwoń

    • 34 343 02 80